Rodzinne sprawy - wojny, pojednania i adopcje

Prawo rodzinne oraz opiekuńcze od dawna stanowi ważny element pracy adwokatów oraz kancelarii adwokackich. Powierzając tego rodzaju sprawy profesjonaliście, mamy nadzieję na ich szybkie rozwiązanie. Profesjonalizm i odpowiedzialność to jedno. Dodatkowo można liczyć na sprawne działania, które w wielu przypadkach wymagają odpowiednio szybkiej reakcji. Jest tak szczególnie w sytuacji, kiedy w domu, rodzinie lub w innych okolicznościach pojawia się przemoc (fizyczna, psychiczna), która może zagrażać nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Takie sprawy w wielu sytuacjach rozpoczynają się od niewinnych konfliktów a kończą na separacji bądź rozwodzie i całkowitym rozpadzie rodziny. W przypadku, kiedy dwie osoby nie są już w stanie osiągnąć porozumienia, często potrafią pokazać swoją prawdziwą naturę, szczególnie dobrze widoczną na sali sądowej, na której aż buzują emocje. W tym też temacie pojawiają się sprawy dotyczące ograniczenia praw rodzicielskich, pozbawienia takiej władzy, kwestie alimentów, adopcji i przysposobienia, opieki nad dziećmi, jak również tematyka ustalenia jak i zaprzeczenia ojcostwa. Problemy rodzinne często dotyczą również pieniędzy. Finanse albo ich brak, w wielu konfliktowych sytuacjach prowadzą do licznych problemów, szczególnie, jeżeli żadna ze stron nie chce ustąpić. Najczęściej są to sytuacje związane z podziałem majątku po rozwodzie i przyjęciem/odrzuceniem spadku, ale często dotyczą też wysokości alimentów zasądzonych dzieciom bądź małżonkowi.

W poszczególnych sprawach zawsze wymagany jest jednak odpowiedni tok postępowania oraz procedura. Wypełnienie niezbędnych formalności, dostarczenie odpowiednich dokumentów w wielu sytuacjach skutkuje zakończeniem sprawy po naszej myśli.

Współpraca z kancelarią, szczególnie, jeżeli odbywa się na początkowym etapie sprawy, daje nam szereg korzyści, a my mamy pewność, że nasze sprawy są w dobrych rękach. Profesjonalista będzie dobrze wykonywał swoją pracę, a my w tym czasie możemy np. prowadzić działalność, czy udać się na zasłużony urlop. Nawet sporządzane umowy, regulaminy (np. sklepów stacjonarnych i internetowych, by nie zawierały klauzul zakazanych) wymagają precyzji i szczegółowej znajomości przepisów, którą może nam tylko zagwarantować doświadczony prawnik.